Dentální hygiena

Dentální hygiena není zkrášlovací procedurou, ale léčebným zákrokem. Tímto procesem se odstraňují příčiny zánětu dásní.

Dřív se dásním taková péče nevěnovala, a také proto má většina lidí starších 50 ti let velké problémy se zuby a s dásněmi nebo již spoustu zubů nemá; výjimkou bohužel nejsou ani zcela bezzubí lidé v této kategorii.

Všechny medicínské obory se vyvíjejí a přichází se na nové metody léčby různých potíží.

Při této proceduře Vám u nás dentální hygienistka zhodnotí úroveň ústní hygieny pomocí indexů krvácivosti ďásní. Samotná dentální hygiena se skládá z odstranění zubního kamene kyretami a ultrazvukem. Na odstranění pigmentů z barevných potravin či kouření, se dle potřeby používá pískovač s jemným pískem. Na závěr se zuby vyčistí speciálním kartáčkem a pastou. Dočistí se tak pigmenty a doleští se povrch zubů.

Součástí dentální hygieny je instruktáž, jak si správně čistit zuby.

Protože kazy vznikají zejména v mezizubních prostorech, je na místě speciální starostlivost. Změřením velikosti mezizubního prostoru se vybere mezizubní kartáček (nebo více velikostí) vhodný pro daného pacienta.

Každý výrobce má svou barevnou škálu, své velikosti kartáčků a svůj design. Je vhodné si vyzkoušet více druhů, dokud nenajdete  ten, který Vám bude maximálně vyhovovat.